Militaria,  Spodnie taktyczne

Spodnie taktyczne – jak wybrać najlepsze?

W dzisiejszych czasach, odzież taktyczna nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla służb mundurowych. Chętnie zaopatrują się w nią miłośnicy spędzania wolnego czasu w terenie, wielbiciele outdoorowych wędrówek, myśliwi, czy strzelcy sportowi. Jednym z istotnych elementów odzieży militarnej są spodnie, popularnie nazywane bojówkami. Jakie kryteria powinny spełniać najlepsze z nich?

Materiał

kanina, z jakiej wykonane są bojówki, to chyba najważniejsze kryterium wyboru

Tkanina, z jakiej wykonane są bojówki, to chyba najważniejsze kryterium wyboru. Specshop – spodnie taktyczne charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością na otarcia, przedarcia itp. Ponadto, muszą one w odpowiedni sposób odprowadzać wilgoć, jednocześnie zatrzymując ciepło w środku. Istnieje kilka rodzajów materiałów, z jakich produkuje się ten element odzieży militarnej. Jednym z nich jest bawełna. Taka odzież przede wszystkim łatwo schnie, co jest dość istotną cechą w terenie. Bawełniane spodnie są też odporne na przetarcia i oddychające. Ich wadą jest to, iż są stosunkowo sztywne. Jeśli zależy nam na czymś elastycznym, lepiej zaopatrzyć się w odzież bawełnianą z dodatkiem włókien syntetycznych, bądź w 100% syntetyczną. Istnieją takie tkaniny, które dodatkowo posiadają pewną odporność na wodę oraz ogień.

Wygląd spodni

Każdy miłośnik outdooru wie, iż w terenie wiele rzeczy trzeba mieć zawsze pod ręką. Takimi przedmiotami są chociażby latarka, multitool, scyzoryk, czy zabezpieczone zapałki. Dlatego też, idealne spodnie taktyczne, posiadają wystarczającą ilość kieszeni, by pomieścić te wszystkie gadżety. Ważny jest też sposób ich zamknięcia. Podczas przymierzania warto sprawdzić, czy, do danej kieszeni, dostaniemy się jedną ręką, czy nic z niej samoistnie nie wypadnie, oraz, czy nie krępują one ruchów. Wiele modeli spodni taktycznych, jak choćby spodnie Helikon, mają również wszyte ochraniacze na pośladki i kolana – zapobiegają one przetarciom i dodatkowo chronią przed wilgocią.

Odzież taktyczna produkowana jest w wielu kolorach i odcieniach: zieleni, brązu, beżu, czy czerni. Warto zastanowić się, jaka barwa będzie dla nas najbardziej praktyczna.

Gdzie je kupić?

W dzisiejszych czasach, odzież taktyczna nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla służb mundurowych

Istnieje wiele sklepów Internetowych, w których zakupimy odzież taktyczną. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej udać się do sklepu stacjonarnego oferującego tego typu asortyment (mieszczą się one w wielu dużych miastach). Mamy wtedy możliwość, by dotknąć i przymierzyć ubranie. Na pewno, należy postawić na znaną i renomowaną markę, np. Helikon. Spodnie Helikon w wielu dostępnych rodzajach i odmianach posiadają wyżej wymienione cechy, nie trzeba więc obawiać się o jakość produktu.