AirSoft

Na czym polega AirSoftGun?

AirSoft to wciągający sport zespołowy, który jest niezwykle realistyczny. Wszystkie repliki broni do ASG są wykonane w skali 1:1, dzięki czemu można się poczuć jak na prawdziwym froncie.

Jak wygląda rozgrywka ASG?

ASG cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, dzięki czemu organizowane są różne wydarzenia. Warto dodać, że przypomina to trochę paintball, jednak kulki nie są wypełnione farbą. Oznacza to, że po trafieniu przeciwnika nie mamy żadnego dowodu, że dana osoba została faktycznie trafiona. Właśnie dlatego uważa się, że jest to jedynie sport dla uczciwych ludzi, którzy umieją przegrywać. Honor jest w ASG najważniejszy, dlatego osoby trafiona muszą się do tego przyznać. Następnie schodzą z pola rozgrywki i obserwują poczynania swoich przyjaciół. Można śmiało powiedzieć, że jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi. Jest to też mocna aktywność fizyczna, więc też duży wysiłek dla organizmu. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że broń do paintballa została stworzona później niż repliki ASG. Repliki ASG były wykorzystywane przez wojsko japońskie w celach treningowych niedługo po II wojnie światowej. Później trafiły do obrotu cywilnego i zyskały bardzo dużą popularność. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych sklepów, które działają od wielu lat na rynku i cieszą się dobrą opinią. Nawet bardzo wymagający klienci powinni znaleźć coś dla siebie, ponieważ wybór broni do AirSoft jest ogromny.

Obsługa broni

Najważniejszy jest zasięg oraz szybkość. Można wymienić repliki sprężynowe, gazowe oraz elektryczne. W normalnej rozgrywce większość osób posiada repliki elektryczne, ponieważ są one najbardziej efektywne. Strzela się kulkami kompozytowymi o średnicy 6 mm. Podstawową zasadą ASG jest oczywiście uczciwość. Ważną rolę odgrywają także okulary ochronne, które zabezpieczają oczy. Kulki są bardzo małe i raczej nie powinny wyrządzić żadnej krzywdy, ale trafienie w oko jest bardzo niebezpieczne. Są znane przypadki osób, które w ten sposób straciły bezpowrotnie wzrok. Dlatego lepiej się wcześniej odpowiednio zabezpieczyć, żeby później nie mieć do siebie żadnych pretensji. Dzięki ASG można się bardzo szybko nauczyć obsługi broni palnej. Jest to idealna rozrywka dla osób, które interesują się wojskiem oraz sprzętem wojskowym. Według dokładnie określonych zasad rywalizują ze sobą wszystkie drużyny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy zespół powinien posiadać własny plan taktyczny. Sytuacja na polu bitwy może się zmienić bardzo szybko, dlatego trzeba być przygotowanym na wszystko.